Cyprus logo
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ניקוסיה עיר עתיקה

ניקוסיה עיר עתיקה

עזרה בתכנון מסלול טיול לקפריסין? השאירו פרטים

ניקוסיה, עם תערובת תוססת של היסטוריה והווה, מציעה מחקר מפתה של ניגודים. זהו מיזוג קסום של תרבות, מסורת ומודרניות שלוכד את דמיונם של המבקרים. עיר מתוחכמת זו, ספוגה בהיסטוריה עתיקה, עוצבה במשך הזמן על ידי הרומאים, הביזנטים, העות'מאנים והבריטים, שכולם השאירו את חותמם הייחודי. ניקוסיה היא יותר מסתם בירת קפריסין; זה גלגול אמיתי של נשמת המדינה.

חשבו על הארכיטקטורה המגוונת המשתרעת על פני מאות שנים, כאשר כל מבנה מספר סיפור מתקופה אחרת. טיילו לאורך החומות הוונציאניות העתיקות, חקרו את מבוך הרחובות הצרים בעיר העתיקה, או ספגו את אווירת שוק הרחוב המשגשגת של העיר. האם יש לך תיאבון למטבח מקומי? לאחר מכן תנו לניחוח המפתה של מנות קפריסאיות מסורתיות לקחת אתכם למסע גסטרונומי. מדריך זה הוא בן לוויה שלא יסולא בפז לנרטיב העשיר בשכבות שהוא ניקוסיה, וחושף את המראות, הצלילים והטעמים המרתקים ביותר של העיר. האם אתה מוכן לחשוף את הסודות של מקלט תרבותי זה?

היסטוריה של ניקוסיה

ניקוסיה, עיר הבירה והעיר הגדולה ביותר באי קפריסין, מתגאה במארג מועשר של היסטוריה השזורה לאורך הדורות. העיר, הממוקמת לאורך גדות נהר פדיאוס ראתה את שלטונן של תרבויות שונות, שכל אחת מהן הותירה חותם עמוק על המרקם התרבותי של המטרופולין המודרני.

מבוא להיסטוריה העשירה של ניקוסיה

שורשיה העתיקים של ניקוסיה משתרעים עד לתקופת הברונזה, שם היא גדלה כמרכז חשוב של מסחר ומסחר תחת אימפריות שונות כמו הרומאים והביזנטים. העיר שרדה מהומות שונות והתפתחה בהשפעת האימפריה של אלכסנדר מוקדון, השלטון הרומי, השלטון הביזנטי והשליטה העות'מאנית. השלטון הקולוניאלי הבריטי במאה ה-20 מילא גם הוא תפקיד מרכזי בעיצוב ניקוסיה המודרנית.

ניקוסיה בתקופות שונות

לאורך ההיסטוריה של העיר, היא עברה מסע מסקרן. בתקופה הרומית והביזנטית, היא פרחה והפכה לבירת קפריסין, במהירות קדימה לתקופה העות'מאנית, היא הייתה תחת מצור ועברה תקופה מרכזית מלאה בשינויים אדריכליים, תרבותיים וחברתיים. רק לאחר השלטון הקולוניאלי הבריטי החלה ניקוסיה ללבוש את צורתה של העיר המוכרת לנו כיום. ניקוסיה המודרנית היא כיום עיר תוססת ורב-תרבותית המשקפת שילוב של תרבויות מערביות ומזרחיות.

אתרים היסטוריים בולטים בניקוסיה

ההיסטוריה העשירה של ניקוסיה העניקה לה שפע של אתרים היסטוריים המספרים את סיפור התקופות שחלפו. העיר מוקפת בחומות הוונציאניות שנבנו במאה ה-16 כדי להגן על העיר מפני פלישה עות'מאנית. קירות אלה, עם העיצוב הייחודי שלהם בצורת כוכב, הם ציון דרך משמעותי של ניקוסיה. חלק בלתי נפרד נוסף מההיסטוריה של ניקוסיה הוא רחוב לדרה, המכונה "Mur des Lamentations" בשל הרגשות העזים שנגרמו על ידי חלוקת העיר. התקופה העות'מאנית מוצגת באופן מובהק בבויוק האן, הקרוואנסאראי הגדול ביותר באי ויצירת מופת של האדריכלות העות'מאנית המוקדמת. מסגד סלימייה, שהיה ידוע בעבר בשם קתדרלת סופיה הקדושה, מתמצת את העבר הדרמטי של העיר ואת הרשויות הדתיות המשתנות.

עם מארג כה עשיר של היסטוריה, ניקוסיה היא יותר מסתם עיר בירה. זהו אוצר בלום של סודות וסיפורים היסטוריים הממתינים להתגלות ולחקור על ידי אלה המבקשים להתעמק בנבכי עברו. ביקור בניקוסיה דומה לצעד אחורה בזמן ולהתחקות אחר נתיבי הציוויליזציות שפעם קראו לעיר הזו ביתן.

אדריכלות בעיר העתיקה

העיר העתיקה של ניקוסיה, מקום שבו דפי ההיסטוריה מתעוררים לחיים, מתגאה בשילוב עשיר של סגנונות אדריכליים. כל אנדרטה, מבנה וחצר חושפים סיפורים מסקרנים של התרבויות שהטביעו את חותמן על העיר. הסגנונות האדריכליים משקפים את הרשמים של התקופות המשפיעות השונות, כולל ביזנטיות, פרנקיות, ונציאניות ועות'מאניות, עד לתקופה הקולוניאלית הבריטית.

השפעת תרבויות שונות ואדריכלות קפריסאית מסורתית

האדריכלות הקפריסאית המסורתית היא ייחודית, ועוצבה על ידי הצורך להסתגל לקיץ החם ולאקלים החורף המתון של האי. הבתים מעוצבים סביב חצרות מרכזיות, המספקות צל ומרחב לפעילות קהילתית. מאפיין ייחודי של האדריכלות הקפריסאית הוא עיצובי חלונות הסריג המורכבים, המציעים פרטיות תוך מתן אפשרות לבריזה לזרום דרכם.

אופייה וקסמה של העיר העתיקה הושפעו עמוקות גם מתרבויות עתיקות. מהאימפריות הרומית והביזנטית ועד העות'מאנים והבריטים, כל שליט הטביע את חותמו האדריכלי על ניקוסיה.

מבנים היסטוריים בעיר העתיקה

הנרטיב ההיסטורי העשיר מהדהד בקירות ארמון הארכיבישוף, מבנה ניאו-קלאסי המשמש כמרכז המנהלי של כנסיית קפריסין. זה יותר מהפאר של הארמון שתופס את העין; זו המשמעות התרבותית העמוקה שיש בה.

מרתקת לא פחות היא קתדרלת סנט ג'ון, בניין חינני מהמאה ה -17 המציג ציורי קיר מרהיבים מהתנ"ך. אחרונה חביבה היא כנסיית פנרומני (Faneromeni Church) האיקונית, הכנסייה הגדולה ביותר שנבנתה באי במהלך המאה ה-19. העיצוב המורכב והכיכר המקסימה המקיפה אותו הופכים אותו לציון דרך פופולרי בקרב תיירים ומקומיים כאחד.

מאמצי שימור ושיקום

שמירה על השלמות האדריכלית של ניקוסיה היא משימה מורכבת ותובענית. העיר מתמודדת עם אתגרים שונים החל מעיור, שינויי אקלים ובלאי טבעי. למרות מכשולים אלה, נעשו צעדים משמעותיים לשימור ושחזור המבנים ההיסטוריים. פרויקט שיקום ראוי לציון הוא בויוק האן (Büyük Han), קרוונסראי עות'מאני לשעבר שהוסב כעת למרכז אמנות ותרבות שוקק. המורשת האדריכלית של ניקוסיה לא נשמרת רק עבור ערך אסתטי. הוא מהווה עדות לחוסנה של העיר, לטרנספורמציה שלה לאורך הדורות, והכי חשוב, לזהותה כלב קפריסין. שימור שרידים אלה מהעבר מסייע לדורות הבאים להבין את הנרטיב ההיסטורי שעיצב את ניקוסיה של היום.

ציוני דרך של ניקוסיה

התעמקות בממלכת ניקוסיה מציעה פנורמה של ציוני דרך ייחודיים המגלמים מאות שנים של היסטוריה, תרבות ועדות לרוחה המתמשכת של העיר, מהשרידים הנחושים של ביצורים ונציאניים ועד אוספים מגוונים במוזיאונים, מבלי לשכוח את כיסי הפארקים הירוקים.

מבוא לציוני הדרך האיקוניים של ניקוסיה

שער פמגוסטה, המקבל בברכה את כל המבקרים בניקוסיה, מדבר רבות על ההגנות החזקות של העיר בתקופה הוונציאנית. השער המרתק הזה הוא רק אחת משלוש כניסות לעיר, כאשר שער פאפוס מספק הצצה מסקרנת נוספת לביצורי העיר. שימו לב גם למוזיאון קפריסין שאוספיו היקרים חושפים את המארג העשיר של ההיסטוריה של האי.

לחקור את החומות הוונציאניות

החומות הוונציאניות, המשמשות כמעטפת המגן של ניקוסיה מהמאה ה -16, מספרות סיפור של פאר, כוח והנדסה יוצאת דופן. למרות שחשיבותם הצבאית דעכה, תרומתם לזהותה של העיר נותרה תוססת. טיול לאורך אלה יכול להיות חגיגה ציורית לעיניים עם פנורמות מדהימות של ניקוסיה, מוערך מנקודת מבט ייחודית.

מוזיאונים ומרכזי תרבות

ההעשרה התרבותית ממשיכה להיות שופעת במוזיאונים ובמרכזים המרתקים של ניקוסיה. המוזיאון העירוני של לבנטיס מציע מסע סוחף אל לב ההיסטוריה הקפריסאית, בעוד הכנסייה הביזנטית לשעבר שהוסבה למרכז קהילתי, The Bedesten, משלבת תרבות ואמנות. ואחרון חביב, מרכז האמנויות העירוני של ניקוסיה הוא מרכז לאמנות עכשווית, פורץ גבולות ומעורר דיאלוג באמצעות מיצבים ותערוכות מעוררי מחשבה.

פארקים וגנים

הטבע פורח בתוך הנוף העירוני, ומציע נקודות מרגיעות של ירוק בתוך ההמולה העירונית. הגנים העירוניים מספקים מקלט שליו לרגיעה ובילוי, בעוד שביל ההליכה והרכיבה על אופניים של פארק נהר פדיאוס (Pedieos River Linear Park) חושף את הצדדים הפחות נראים והשלווים של העיר. מקלטים טבעיים אלה מעצימים את האופי המגוון של ניקוסיה.
גם ביקור בניקוסיה, כפי שנראה בפרקים הבאים, לא יהיה שלם מבלי לשקוע באנרגיה השוקקת של שוק הרחוב, לחוות מארג של תחושות טעם מהמטבח המקומי, ולצאת אל תוך הקסם הבלתי מעורער של העיר העתיקה.

חקור את שוק הרחוב

חלק מהותי מחוויית התרבות של ניקוסיה הוא צלילה לסביבה ההומה של שווקי הרחוב שלה, וספיגת ההיסטוריה העשירה והמשמעות החברתית שלה. מתוצרת טרייה הנמכרת בחיוכים חמים ועד לאמנויות מקומיות בעבודת יד קפדנית, שווקי הרחוב של ניקוסיה מציעים תמונה רבת פנים של התרבות התוססת של העיר.

השווקים הפופולריים של ניקוסיה

בלב ניקוסיה שוכן לייקי גייטוניה (Laiki Geitonia), שוק מסורתי הידוע במגוון המוצרים הצבעוני שלו המגוון כמו ההיסטוריה של העיר. כאן, הן המקומיים והן המטיילים מתפתים לקסם של חפצים בעבודת יד, החל מעבודות תחרה מורכבות ומצעים רקומים ועד קרמיקה מצוירת להפליא.

בסמוך לכך, שוק רחוב לדרה נפתח כמקלט קניות השוכן בין חנויות בוטיק ובתי קפה. בהליכה לאורך הכביש ההומה הזה להולכי רגל, אפשר למצוא מגוון של סחורות מפירות וירקות טריים ועד מוצרי חלב מקומיים ועשבי תיבול ריחניים.

קניות של מלאכות מסורתיות ומזכרות

המבקרים הגולשים בשווקים אלה יגלו כלי חרס מעוטרים בעבודת יד, תוצר נצחי של מורשת המלאכה של קפריסין. השווקים של ניקוסיה ידועים גם בזכות עבודות התחרה המסורתיות שלהם, שמקורן בכפר הקטן לפקארה, וכעת הם סמל יקר של התרבות הקפריסאית, מושלם כמזכרת מיוחדת מהביקור שלכם בניקוסיה.

לחוות את האווירה המקומית

אבל קניות הן רק קצה הקרחון. הפיתוי האמיתי של שווקי הרחוב של ניקוסיה טמון בחוויה של טבילה בתרבות המקומית. קחו את הזמן כדי ליצור קשר עם הספקים המקומיים, שאישיותם החמה והאנקדוטות שלהם מפיחות חיים בפריטים שהם מוכרים. ואל תחמיצו את ההזדמנות להתמכר לטעמים שובי הלב של אוכל הרחוב המקומי, חגיגה גסטרונומית מרתקת של ההיסטוריה הקולינרית העשירה של העיר, עליה נעמיק יותר בחלק הבא.

טיול בשווקי רחוב אלה לא רק מספק את הצרכים הקמעונאיים, אלא גם מציע טעימה אותנטית של הפנורמה התרבותית, ההיסטורית והקולינרית של קפריסין, מה שהופך אותם לחלק שאסור להחמיץ בחקר העיר העתיקה המרתקת של ניקוסיה.

טעימות אוכל מקומי

בלב ניקוסיה, בירת קפריסין, יש הזדמנות לצאת למסע קולינרי עשיר ומגוון כמו ההיסטוריה המפוארת שלה, המציע ערבוב טעמים שישביע כל חיך. המטבח של קפריסין, המוטבע עמוק בסצנה הגסטרונומית של ניקוסיה, משקף את עבודת הטלאים של תרבויות שהטביעו את חותמן על האי.

היכרות עם המטבח הקפריסאי

מיקומו של האי בים התיכון וקשריו ההיסטוריים הותירו תערובת טעימה של השפעות יווניות ומזרח תיכוניות במטבח הקפריסאי. יתר על כן, תוספות מאיטליה, צרפת וטורקיה יצרו חיך טעמים ייחודי. כשאתה מנווט ברחובות הצרים של ניקוסיה, ניחוחות של צליית בשרים, אפיית לחם ועשבי תיבול טריים בטוח יפתו אותך.

חובה לנסות מנות בניקוסיה

כאשר בניקוסיה, אתה לא יכול להחמיץ את המצרך העיקרי של הדיאטה הקפריסאית, Souvlaki – שיפוד וקוביות בשר בגריל מוגש פיתות עם סלט. טיול בעיר העתיקה יציע לכם גם הזדמנויות לטעום חלומי, גבינה ייחודית לקפריסין, הידועה בנקודת ההתכה הגבוהה שלה המאפשרת לה להיות צלויה או מטוגנת. צאו לבתי קפה מחובקים בגינה כדי ליהנות משפטאליה, נקניק קפריסאי מסורתי, או להתפנק באקסטזה מתוקה עם לוקומדס, סוג של סופגנייה נוטפת דבש מקומי.

טברנות ומסעדות מסורתיות

העיר העתיקה של ניקוסיה מתגאה בטברנות אותנטיות רבות בהן תוכלו להתענג על התמחויות מקומיות אלה. כדי לטבול את עצמכם באופן מלא בטעמים של ניקוסיה, מומלץ לחקור שכונות שונות בשעות הערב המאוחרות, כאשר הטברנות שופעות אנרגיה וחיים. תוכלו גם לצאת לסיור קולינרי שיוביל אתכם אל הפנינים הנסתרות המוכרות רק למקומיים.

פסטיבלי אוכל מקומיים ואירועים

האוכל תופס מקום מרכזי בתרבות הקפריסאית וזה ניכר בסצנת האוכל התוססת של ניקוסיה בה נהוגים לחגוג פסטיבלים ואירועים. פסטיבלי יין מספקים הזדמנות נהדרת לטעום את המגוון העשיר של יינות קפריסאים, בעוד ירידי אוכל הם עדות למסורות הקולינריות המגוונות של העיר.

הסצנה הקולינרית של ניקוסיה, כמו הארכיטקטורה וההיסטוריה שלה שהוזכרו קודם לכן, היא תערובת טעימה של העבר וההווה, המקומי והגלובלי. אז, בעת סיור באתרים ההיסטוריים של ניקוסיה, גם להתמכר המורשת הגסטרונומית שלה באמת לספוג את הרוח של קפריסין.

העיר העתיקה ניקוסיה אתרי תיירות שאסור לפספס

בעודכם חוצים את הרחובות דמויי המבוך של העיר העתיקה של ניקוסיה, מבחר של מונומנטים היסטוריים, אטרקציות תיירותיות ונופים ציוריים נפרשים בכל פינה, ומספקים מארג עשיר של ההיסטוריה הנרחבת של העיר והתרבות התוססת. שילוב מקסים של העבר וההווה, ניקוסיה העתיקה מזמינה תיירים לצאת למסע מרגש כשהם מתעמקים בעבר הקסום של העיר.

גלו את הקסם של ניקוסיה העתיקה

בשיטוט בסמטאות הצרות המרוצפות אבן שלאורכן מבנים בני מאות שנים, המבקרים יכולים ליהנות מהארכיטקטורה המדהימה המספרת סיפורים על העבר המפורסם של ניקוסיה. חנויות ובתי קפה מקומיים רבים מספקים שפע של הזדמנויות להתערבב עם המקומיים, לחקור את עבודות היד הקפריסאיות ולהתענג על מעדנים מסורתיים כגון סופלאקי וגבינת חלומי, כפי שמופיע בסעיף 'טעימות אוכל מקומי'.

חומות ושערים ונציאניים

ניתן לטעון כי ציוני הדרך הייחודיים ביותר של ניקוסיה הם החומות הוונציאניות ושעריהן – שער פמגוסטה ושער פאפוס, המתמצתים את ההיסטוריה העשירה של העיר. שער פמגוסטה, הגדול מבין שלושת הנכנסים לעיר, מארח כיום אירועי תרבות שונים לאורך כל השנה. שער פאפוס, למרות שהוא פחות ראוותני ממקבילו, הוא עדיין עדות חזקה לחוסן המתמשך של העיר נגד מצור רב.

אתרים היסטוריים ומוזיאונים

מוזיאון קפריסין, המאכלס חפצים מהתקופה הניאוליתית, מספק סקירה מקיפה של ההיסטוריה של האי. המוזיאון העירוני של לבנטיס הוא ביקור חובה נוסף, המתאר להפליא את התפתחות העיר באמצעות תערוכות ותצוגות מפורטות.

אתרים דתיים וקדושים

עבור חובבי דת ואדריכלות, מסגד סלימייה, לשעבר קתדרלת סופיה הקדושה, וכנסיית פנרומני, הכנסייה הגדולה ביותר שנבנתה באי במהלך המאה ה -19, מציעים תובנות מדהימות על השינוי הדתי של ניקוסיה במשך מאות שנים.

חוויות תרבותיות ייחודיות

לבסוף, סדנאות הקדרות המסורתיות מציעות התנסות מעשית במסורת המלאכה בת מאות השנים של העיר. השתתפות בשיעור בישול קפריסאי יכולה לשמש גם הזדמנות מלהיבה לטבול את עצמך במורשת הקולינרית העשירה של העיר.

בין אם אתה חובב היסטוריה, אנין טעם או מטייל פנאי, העיר העתיקה של ניקוסיה לעולם לא מצליחה להפתיע ולרתק את המבקרים בה. ניקוסיה מציעה שילוב ייחודי של היסטוריה, תרבות וחום, והיא ללא ספק אוצר בלום הממתין להיחקר.

ציר הזמן ההיסטורי של ניקוסיה

להלן ציר זמן המציג אירועים מרכזיים ותמורות שעברה ניקוסיה, ותרם רבות למארג ההיסטוריה והתרבות העשיר של העיר.

אירועי התקופה
העת העתיקה (בערך 2500 לפנה"ס עד 58 לפנה"ס) הקמת ניקוסיה. העיר משגשגת בשל מיקומה האסטרטגי במרכז שלוש יבשות: אסיה, אפריקה ואירופה.
התקופה הרומית והביזנטית (58 לפנה"ס עד 1191 לספירה) ניקוסיה פרחה תחת השלטון הרומי, עם אדריכלות מפוארת ותשתיות המעידות על השפעתה העולה. התקופה הביזנטית סימנה תקופה בעלת משמעות דתית, עם כנסיות ומנזרים שנבנו ברחבי העיר.
השלטון העות'מאני (1571 – 1878) תחת השלטון העות'מאני הפכה ניקוסיה למרכז המנהלי של קפריסין. כנסיות ביזנטיות רבות הוסבו למסגדים, ועיצבו את השילוב הייחודי של אדריכלות נוצרית ואיסלאמית בעיר.
התקופה הקולוניאלית הבריטית (1878 – 1960) בתקופה הקולוניאלית הבריטית עברה העיר תהליך מודרניזציה כולל פיתוח מערכות תחבורה. בשנת 1960 הפכה ניקוסיה לבירת הרפובליקה העצמאית של קפריסין.

שאלות נפוצות

הנה כמה שאלות נפוצות על העיר העתיקה של ניקוסיה:

 • מהי ההיסטוריה של העיר העתיקה של ניקוסיה?
  ההיסטוריה העשירה של ניקוסיה משתרעת על פני אלפי שנים, מושפעת מתרבויות שונות שהטביעו את חותמן על העיר. מהתקופה הרומית והביזנטית, דרך השלטון העות'מאני והתקופה הקולוניאלית הבריטית, כל תקופה עיצבה את העיר ואת תרבותה הייחודית.
 • אילו סגנונות אדריכליים יש בעיר העתיקה?
  העיר העתיקה של ניקוסיה מקפלת בתוכה תערובת של סגנונות אדריכליים, הנובעים מההשפעות ההיסטוריות שלה. הוא מציג אדריכלות קפריסאית מסורתית, יחד עם סימנים של סגנונות רומי, ביזנטי, עות'מאני ובריטי.
 • מהם ציוני הדרך שניתן לבקר בהם?
  ישנם ציוני דרך שונים בניקוסיה משער פמגוסטה, מוזיאון קפריסין, ועד החומות הוונציאניות. בעיר נמצאים גם מספר מוזיאונים ומרכזי תרבות כגון המוזיאון העירוני לבנטיס (Leventis Municipal Museum) ומרכז האמנויות העירוני של ניקוסיה (Nicosia Municipal Arts Centre).
 • האם יש שוק רחוב זמין לחקור?
  כן, ניקוסיה ידועה בשווקי הרחוב התוססים שלה כמו Laiki Geitonia ו- Ledra Street Market. אלה מספקים הזדמנות אידיאלית לקניות של מלאכות מסורתיות ומזכרות, יחד עם הזדמנות לתקשר עם ספקים מקומיים ולטעום אוכל רחוב מקומי.
 • אילו מאכלים מקומיים הם חובה לנסות?
  המטבח הניקוסיהי מגוון וטעים, עם מנות כמו סופלאקי, גבינת חלומי, שפטליה, ולוקומדס הן האהובות המקומיות. ישנן טברנות מסורתיות רבות ומסעדות בהן תוכלו להתענג על מעדנים אלה.
 • מהם אתרי התיירות שאסור לפספס בעיר העתיקה של ניקוסיה?
  ישנם אתרי תיירות רבים לחקור בעיר העתיקה, כולל אתרים היסטוריים כמו מוזיאון קפריסין, אתרים דתיים כמו מסגד סלימייה, וחוויות תרבותיות כמו סדנת חרס מסורתית או שיעור בישול קפריסאי.

יתרונות הביקור בעיר העתיקה של ניקוסיה

ישנם אינספור יתרונות בהפיכת סיור בעיר העתיקה של ניקוסיה לחלק ממסלול הטיול שלכם. מהאתרים ההיסטוריים המרשימים והמטבח הטעים שלה, ועד לשווקים התוססים והארכיטקטורה המדהימה שלה, לעיר בהחלט יש הרבה מה להציע.

 • היסטוריה סוחפת: חקור את ההיסטוריה והתרבות העשירה של ניקוסיה באמצעות המונומנטים והמוזיאונים שלה המתארים תקופות היסטוריות שונות – מהשלטון העתיק, הביזנטי, העות'מאני ועד התקופה הקולוניאלית הבריטית וימינו.
 • גיוון אדריכלי: תוכלו להתפעל ממגוון הסגנונות האדריכליים בניקוסיה, שהושפעו מתרבויות שונות שפעם קראו לעיר בית. תענוג לחובבי אדריכלות עם שילוב ייחודי של השפעות ונציאניות, ביזנטיות ועות'מאניות המוצגות.
 • ציוני דרך איקוניים: בקרו בציוני דרך איקוניים כמו שער פמגוסטה, מוזיאון קפריסין או החומות הוונציאניות; לכל אחד מהם משמעות לסיפורה של העיר.
 • שוק רחוב תוסס: בואו לחוות את האווירה המקומית בשווקי הרחוב הפופולריים של ניקוסיה. מושלם עבור קניות מזכרות ואינטראקציה עם ספקים מקומיים.
 • מסע קולינרי מרתק: תוכלו להתפנק עם מאכלים מקומיים טעימים בטברנות ובמסעדות מסורתיות. סצנת האוכל המקומית מציעה שפע של טעמים וטעמים שאי אפשר לפספס.
 • אתרי תיירות ייחודיים: גלו אתרי תיירות ייחודיים לניקוסיה כמו סדנאות קדרות מסורתיות ושיעורי בישול קפריסאי. חוויות אלה מספקות הזדמנויות ללמוד על התרבות והמסורות המקומיות באופן מעשי.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן